Postępowanie w chwili kolizji bądź wypadku drogowego

0
266

Jak postępować po kolizji drogowej – pomoc drogowa

Świat jest przepełniony mnóstwem rozmaitych wypadków. Mają miejsce one bardzo często w różnych dziedzinach. Niestety transport jest przepełniony tego typu nieprzyjemnych zdarzeń. Wypadki drogowe i kolizje to jedne z bardzo często występujących zagrożeń. Ofiarami tego typu zdarzeń częstokroć są kierowcy samochodów, ich pasażerowie, osoby poruszające się pieszo, osoby podróżujące rowerami, robotnicy drogowi oraz budowlani. Każdy kto włącza się w ruch drogowy jest w pewien sposób narażony na różnego typu zagrożenia, dlatego też na drodze panuje zasada ograniczonego zaufania. W przypadku jakiejś kolizji niezbędna jest pomoc. Zasadniczym celem takiej pomocy jest przede wszystkim przewóz a także holowanie samochodów które uległy awarii lub kolizji. Transportują oni samochody do warsztatów samochodowych, ubezpieczalni lub różnych innych miejsc które zostały wskazane przez właścicieli.

Jak działa holowanie

Autoholowanie to czynność która polega na holowaniu samochodów przy pomocy profesjonalnych samochodów – tak zwanej lawety. Lawety są zaopatrzone w żółte sygnały ostrzegawcze, powinno się je także odpowiednio zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Często korzysta się ze takiej specjalnej platformy która jest opuszczana do poziomu drogi a samochód wciągany jest na lawetę przy pomocy elektrycznej lub spalinowej wciągarki. Lina stalowa potrafi podnieść pojazd ważący nawet kilka ton. Specyfika wypadków i kolizji, które częstokroć zaskakują nas własną formą przymusza pomoc drogową do ciągłego rozwijania się i powiększania swoich możliwości.

Sprawdzony serwis http://kazauto.pl/lawety-szczecin/

Pomoc drogowa – co robić w razie kolizji

Na całym świecie miejsce mają coraz to dziwniejsze a także trudniejsze do okiełznania wypadki, które wraz z postępującą cywilizacją i technologią trudno zoptymalizować. Biorąc udział w wypadku drogowym powinniśmy zachować zimną krew oraz absolutnie zawsze posiadać przy sobie kontakt do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Niestety nigdy nie mamy pojęcia co może się wydarzyć, szczególnie w momencie kiedy wybieramy się w nieco dalszą podróż. Trzeba pamiętać o tym, że w momencie wypadku absolutnie nie możemy przestawiać samodzielnie swojego pojazdu. Jedyne co można uczynić (jeśli posiadamy taką możliwość) to odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego trójkątem ostrzegawczym według zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki naszego postępowania to przede wszystkim zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeśli istnieje taka konieczność oraz jeżeli zdołamy to udzielamy pomocy potencjalnym poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here