Jak przetrwać deszczowe dni?

0
220

Jak przetrwać deszczowe dni?

Kolejne wakacje, czas urlopów i wyjazdów. Jednak nie każdy ma to szczęście, żeby cieszyć się promieniami słońca. Za oknem deszcz, a Ty nie wiesz co ze sobą zrobić?  Zapytaliśmy specjalistów ze sklepu internetowego e-sporting.pl czy odpowiednie buty to jedyny sposób na przetrwanie deszczowych dni?

Podczas deszczu dzieci się … chlapią

Pamiętasz jak byłaś jeszcze małą dziewczynką i zaraz po deszczu wychodziłaś na spacer z mamą? Największą atrakcją były kalosze na stopach, dzięki którym mogłaś skakać po każdej kałuży. Teraz jesteś dorosła i powoli beztroskie uczucie dzieciństwa w Tobie zamiera. Nie musi tak być! Jeżeli kolejny dzień z rzędu pada deszcz, wyjdź na dwór i poczuj w sobie pięciolatkę. Naucz się cieszyć z drobnych rzeczy – poskacz po kałużach, zakręć się w deszczu albo po prostu sobie potańcz. Taki wypad nie tylko sprawi, że poczujesz się zrelaksowana, ale również doładuję Cię pozytywną energią, a o to właśnie chodzi!

Jak wybrać modne kalosze?

Kalosze to zakup na więcej niż jeden sezon, pamiętaj o tym wybierając się na zakupy. Wybierz klasyczny kolor i krój kaloszy – takie prezentują kalosze hunter. Jeżeli szara pogoda i deszcz wpływają na Twój nastrój, możesz wybrać kolorowe kalosze, które dodadzą Ci energii na cały dzień.

Jakie kalosze znajdziemy na półkach sklepowych?

 • kalosze z kokardą,
 • kalosze krótkie,
 • kalosze długie typu Hunter,
 • kalosze ze wzorami.

Kieruj się użytecznością kaloszy i uniwersalnym kolorem, które będziesz mogła dopasować do swojej stylizacji.

Sposoby na deszczowe dni

Szare dni mają to do siebie, że negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Wahania temperatur dodatkowo wpływają na pojawiające się i znikające co chwile bóle głowy. Jak sobie umilić czas w domu, kiedy na zewnątrz kolejną godzinę leje deszcz?

 • Przeczytaj książkę – od kilku miesięcy zapewne trzymasz w domu książki, które kiedyś przeczytasz. Kiedyś właśnie nadeszło. Weź jedną z książek, którą sobie odłożyłaś. Przygotuj sobie miły w dotyku koc, aromatyczną kawę i jakieś przekąski. Otul się kocem i usiądź wygodnie w swoim ulubionym fotelu. Możesz również zapalić świecę zapachową. Odpręż się! Wykorzystaj ten czas i daj się wciągnąć lekturze. Zobaczysz, że w takim otoczeniu na pewno zapomnisz o deszczu.
 • Posprzątaj w domu – może to wizja daleka od relaksu, ale czyste i pachnące mieszkanie zrekompensuje Ci czas, jaki poświęcisz na sprzątanie. Dodatkowo, skoro już utknęłaś w domu, możesz sprzątnąć miejsca, które na co dzień omijasz – do takich miejsc zaliczamy szufladę z dokumentami, strych lub piwnice. Teraz bez wyrzutów sumienia, że zmarnowałaś słoneczny dzień możesz sobie posprzątać. Ład w domu oczyści Twój umysł. Dodatkowo wystarczająco zmęczy, aby szybciej pójść spać!
 • Zorganizuj rodzinny wieczór – na co dzień masz mało czasu, aby posiedzieć i pograć z dziećmi w grę. Teraz, gdy za oknem szaro i ciągle pada deszcz, możesz wyłączyć telewizor i spędzić miłe chwile z najbliższymi. Taki wieczór na pewno zbliży Was do siebie.
 • Zrób porządek w szafie – kiedy za oknem deszcz możesz wykorzystać ten czas i przebrać ubrania. Przejrzyj, które ubrania są zniszczone, a których Ci brak. Sporządź listę i schowaj w miejscu, do którego często zaglądasz. Podczas letnich wyprzedaży, nie będziesz musiała zastanawiać się, czy kupić ten kaszmirowy sweterek.
 • Wybierz się na siłownie – deszczowy dzień nie musi psuć Twojego planu treningowego. Zamiast biegać na zewnątrz, spakuj torbę sportową i wybierz się na siłownię. Dobry trening, pozwoli Ci wyładować negatywne emocje. Po godzinnym treningu już nie będziesz miała siły narzekać na pogodę!
 • Naucz się nowej umiejętności – w internecie, aż się roi od e-booków i poradników, skorzystaj ze swojego wolnego czasu i naucz się nowej rzeczy. Może to być nowy język albo praktyczny kurs pisania szybko na klawiaturze. Bez względu na to, co wybierzesz, nowe umiejętności mogą przydać Ci się w życiu.
 • Zrób rzeczy, które odkładałaś na potem – dotyczy to wszystkich rzeczy, które odkładasz w myślach na kolejne dni. I tak od miesiąca! Zamiast po raz kolejny odkładać coś w czasie, zrób to co sobie zaplanowałaś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here