Ekstremalne sporty dla wszystkich miłośników wody

0
290

Kitesurfing dla każdego miłośnika podróży

Z pewnością każdy miłośnik wrażeń latem rozmyśla, co zrobić żeby otrzymać zastrzyk adrenaliny. Takim jednym ze sposobów na spełnienie się w lecie w ekstremalnych sportach jest kitesurfing.

Kitesurfing to sport, gdzie jesteśmy ciągnięci na wyciągu, za łódką lub na przeznaczonym do tego latawcu płyniemy na pojedynczej desce, jednocześnie wykonując fascynujące ewolucje. Aby rozpocząć przygodę z kitesurfingiem, będziemy mogli zapisać się na lekcje dla początkujących. W większych aglomeracjach zlokalizowanych przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, bardzo często znaleźć będziemy mogli odpowiednie szkoły. Naukę zaczyna się na odpowiednich wyciągach, za sprawą równej prędkości poruszania się na nich, to najłatwiejszy sposób na wyuczenie się wszystkich podstawowych umiejętności. Na początku nikt nas nie zmusza, ażeby odwiedzić profesjonalny sklep ze sprzętem do kitesurfingu, dlatego że możemy wypożyczyć go w szkółce w której to będziemy kształtować nasze zdolności. Gdy będziemy znali już kluczowe podstawy będziemy mogli przenieść się z wyciągów na prawdziwy latawiec do kitesurfingu. To trudniejszy poziom tej zabawy. Wiatr nie jest stabilny, bardzo rzadko jest tak by wiał z taką samą siłą i jednym kierunku poprzez zdecydowaną większość czasu, jednakże umożliwia uniesienie się wraz z latawcem w powietrze. I właśnie na tym etapie będziemy uczyć się nieco bardziej zaawansowanych ruchów. Wykorzystywanie latawca umożliwi niezwykle wysokie uniesienia. Najlepsi potrafią unieś się nad wodę nawet na wysokość parunastu metrów.

Bardzo dużą zaletą jest to że ten sport możemy uprawiać w zasadzie wszędzie gdzie tylko odnajdziemy odpowiednio duże jezioro czy jakikolwiek inny zbiornik wodny. Jednakże Trapez w przeważającej ilości miast lub w ich najbliższym otoczeniu znaleźć będziemy mogli wyciągi, które pracują w letnie dni, które pozwalać będą na zabawę podczas sezonu letniego.
Do uprawiania tego sportu będziemy potrzebować przede wszystkim deska do kitesurfingu a także jest ona przeważnie nabywana jako pierwsza z całego sprzętu. Warto też wyposażyć się w specjalną piankę pływacką dzięki której będziemy znacznie lepiej ochronieni przed zimnem w chłodniejsze dni. Jednak jak właściwie każdy sport kitesurfing również niesie ze sobą niebezpieczeństwo urazu. Dodatkowo jako dyscyplina sportowa uprawiana na wodzie związana jest również z utonięciem dlatego zawsze powinniśmy mieć też na sobie specjalną kamizelkę i kask.

Sprawdź też

sklep
i
Airush

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here